Adódhatnak az ember életében olyan helyzetek, amikor kerékpárját valamilyen okból eladni kényszerül. Jobb esetben egy tetszetősebb kerékpárt nézett ki helyette, vagy más felhasználási területre vált, esetleg a gyermek kinőtte a kis kedvenc pótkerekesét, vagy egyszerűen másra kell a pénz.
Ha Te is ezen helyzetek egyikében találtad magad, érdemes megvizsgálnod a lehetőségeidet közelebbről, hogyan és miként hirdetheted eladó kerékpárodat. Az alábbiakban ehhez adunk Neked egy kis segítséget.
Eladó kerékpárodat kétféleképp hirdetheted:
1. Eladó kerékpár értékesítése online
Mai modern világunkban egyre többen hirdetnek eladó kerékpárt is az internet segítségével.
Ennek ismert előnye, hogy gyorsan, nagyon sok emberhez eljuttatható a hirdetés, hátránya lehet viszont, hogy lenyomozhatatlan profilok, álnevek mögé bújhatnak rosszakaratú emberek, ezért mindenképpen megbízható weboldalakon hirdess, biztonságod érdekében annak szabályait betartva!
Találkozók színhelyéül is olyat válassz, ahol biztonságban átadhatod az eladó kerékpárt! Azt szoktuk ajánlani, hogy erre az esetre kerékpárüzlet közelében legyen a találkozó, előre leegyeztetve a leendő vevővel, hogy közös átvizsgáltatásra be lehessen vinni az eladó kerékpárt a kerékpárszerelőhöz. Ez 1-2ezer Ft-os tétel, de nagyon sok bosszúságtól kímélheted meg magadat, akár vevőként, akár eladóként, hiszen a kerékpárnak lehetnek rejtett hibái, ám ennek veszélyét könnyedén elháríthatod egy gyors átnézéssel.
Nézzük meg közelebbről -a teljesség igénye nélkül-, milyen internetes oldalak segítségével érdemes hirdetni:
-
Vatera
Ez egy aukciós oldal, ahol minimálárat megadva, vagy 1 Ft-ról indíthatva adhatod fel hirdetésedet, a felhasználók pedig egymásra licitálva növelik az eladási árat. A licitlépcsőt is Te állíthatod be, és szűrheted azt is, kik licitálhatnak az eladó kerékpárra, pl. csak „régi motorosok”. A felhasználók valódiságát a vatera ellenőrzi regisztráció folyamán, az eladó adatait pedig csak az aukció lezártakor, a győztes licitet adó kapja meg email-ben.
-
„Jófogás”
A jofogas.hu egy online hirdetési oldal, ahol telefonszám és a termék adatainak megadása után egy rövid ellenőrzést követően élesedik is hirdetésed, már csak a telefon megcsörrenését kell várnod.
Az oldal pozitívuma, hogy lehet kérni „háztól-házig” szolgáltatást, mely a termék ingyenes házhozszállítását jelenti a vevő számára, ennek árát beépítheted az eladó kerékpár árába, ezt a szolgáltatást felajánlva nem kell a vevőnek sem autót szerezni szállításhoz.
Ez lényegében hasonlóan működik, mint egy webáruházból történő rendelés, csak többnyire garancia nélkül -kivéve a számlát is adó cégek esetében.
-
Közösségi oldalak- Facebook
Egyre többen használják hirdetéseikhez a közösségi oldalakat, melyeken már számtalan értékesítő csoport van, szinte minden kerülethez is tartozik egy pár, de vannak kerékpáros oldalak is, itt talán még gyorsabban célbaér egy-egy jól megszerkesztett szövegű hirdetés.
Facebookon érdemes a saját profilodat is használni, főleg, ha sok ismerősöd van, elég saját oldaladon megjelentetni az eladó kerékpárt, és megkérni a szövegben ismerősöket, hogy megosztással ők is sokszorozzák, hirdessék saját ismerősi körükben, így percek-órák alatt rengeteg embert elérhetünk vele. Tudjátok, mindenkinek van egy ismerőse, aki ismer valakit…
-
Egyéb hirdetési oldalak
Ezt nem részletezném, kereső segítségével rengeteg online hirdetési oldalt lehet találni. Az általános bevezető rész (az online eladási pontban megfogalmazva) ezekre fokozottan érvényes, ami a biztonságot illeti!
2. Eladó kerékpár értékesítése személyesen vagy papír alapú hirdetési eszközök segítségével
-
Kerékpár bizományi
Eladó kerékpárodat elviheted bizományi boltba is, ahol alaposan átnézik, majd vagy beszámítják egy másik kerékpár árába, ha vennél ott, vagy a vételárat megkapjuk teljes egészében, korábbi kerékpárod pedig ott új gazdára találhat.
-
Ismerősök
Szólhatsz ismerőseidnek is, hogy van eladó kerékpárod, hátha tudnak valakit, akit érdekel. Főleg bringás társaságban könnyebb az eladás ezen módja, de még mindig sokan szeretik így továbbadni az eladó kerékpárt, ami úgy a szívükhöz nőtt, nyugodtabban adják oda „ismerősnek”.
-
Papír alapú hirdetések
Főként az idősebb korosztályra jellemző a hirdetés ezen módja, de az internet rohamos terjedésének köszönhetően már egyre több nagymama-nagypapa használja rendszeresen a számítógépet, így már ők is inkább a gyorsabb módszerek hívei. Ahol azonban nincs ez a lehetőség, vagy más okból szeretnél „papíron” hirdetni, megteheted akár egy újság hátsó rovataiban, vagy a megfelelő helyre kihelyezett plakát segítségével. Ilyen hirdetési táblákat piacokon, vagy bevásárlóközpontok előtereiben találhatsz többek között.
Hogyan NE hirdesd az eladó kerékpárt?
-
Például postaládákba dobált cetliken, vagy garázsvásárt hirdetve. Ez utóbbiban tényleg filléres dolgokra vágynak az emberek, így nem biztos, hogy jó árat kaphatunk eladó kerékpárunkért.
-
A rossz fotó, vagy a fotó nélküli hirdetés hátráltatja az eladást, szinte ellehetetleníti!
Biztosan Te is szereted azokat csodás fotókat a kerékpárokról a katalógusokban, amik a természetben készültek, akár egy hegy tetején gyönyörű kilátással. Hidd el, egy ilyen fotóval ellátott kerékpárhirdetésre hamarabb lecsapnak, mint egy kacatos garázs előtt készült képpel.
Bárhogyan is hirdetsz végül, a biztonságot mindig tartsd szem előtt! Lehetőleg ne küldj semmit utánvéttel, csak az ár-, vagy legalább a szállítási költség előre utalását követően!