Itt találod a kerékpáros nadrágokat
Miért fontos a kerékpáros nadrág?
A kerékpáros nadrágok a hagyományos nadrágokkal szemben egy szivacsos betéttel készülnek, amelyeket ergonómiailag úgy alakítottak ki, hogy adott esetben akár több száz kilométeres úton is enyhíteni tudják a nyereg által okozott kényelmetlenségeket. Magyarul nem fog fájni a hátsód.
Mi ez a betét?
A betét egy varrás nélkül kialakított, egy darabból álló „babapiskóta formájú” szivacs, mely az évtizedek alatt rengeteget fejlődött. Eleinte nem voltak túlbonyolítva, szinte tényleg egy egyszerű mezei szivacs darabot varrtak a kantáros nadrágba, ellentétben a mai 3D technológiás, antibakteriális, hőre idomuló betétekkel, melyek lassan elérik egy rendes autó kényelmi színvonalát…
Hogyan válasszak?
Érzéssel…. 😛 Mint minden sportruházatnál, itt is fontos a komfortérzet, kényelmes legyen, akár a lezserebb fazonú montis, akár a testhez álló latexnadrágot választjuk. Ha többet tekerünk egy húzóra mint 20 km, akkor sokat jelent egy kényelmes betétes nadrág!
Kantáros vagy kantár nélküli?
Vannak kantárosak és kantár nélküli kerékpáros nadrágok is. A kantárosnak az lesz az előnye, hogy nem kell állandóan felhúzni a lecsúszó nadrágot a derekunkról. Ezért is ezek a verziók a legelterjedtebbek. A kantár nélküliek előnye pedig a mosdószüneteknél derül ki…
Tényleg csak a Gél-es nadrágok a jók?
Nem! Eloszlatnánk itt néhány tévhitet: A Géles nadrágokat elsősorban a versenyzőknek fejlesztették ki, akik a nagyobb világversenyeken, mint pl. Tour De France, Giro D’Italia, vagy a Vuelta de Espana egy etapban letekernek 360-400 km-t. Valóban jobbak a géles nadrágok annyiban, hogy egy vékony gél réteg van a többrétegű anatómiailag kialakított szivacsbetétbe öntve, amik egy ilyen volumenű táv alatt sem esnek össze, nem lapulnak ki. De az igazat megvallva ezt a legtöbb lelkes hobbista kerékpáros nem érzi meg, még akkor sem, ha 150 km-t teker egyhuzamban. Vannak már hagyományos szivacsbetétes nadrágból is olyan verziók, amelyek bőven megütik az elvárt mércét, árban pedig lényegesen olcsóbbak a géles társaiknál.
Vannak a különböző szezonokra kifejlesztett nadrágok?
Igen. A legtöbb nyári avagy szezonális nadrágnak létezik tavaszi/őszi ún. átmeneti, illetve téli verziója is. Nyárra érdemes gyorsan száradó, könnyű anyagú nadrágot választani, átmeneti időszakra egy ¾-es vagy szélálló verziót. Télire pedig a thermó hosszúnadrágoktól kezdve a szélálló (Windstopperes) illetve a Total Protection szél és vízálló membránnal ellátott nadrágokig elég széles palettán választhatunk ideális nadrágot gyakorlatilag minden műfajú kerékpározáshoz.