Rengeteg féle kerékpáros táska van, hogyan válasszak?
A kerékpáros táskák kiválasztásánál a fő szempont, hogy mit tárolnál benne, mit vinnél magaddal. Ennek ismeretében tudod kiválasztani a megfelelő méretet és terméket. Vannak kisebb nyeregtáskák, váztáskák, illetve kormányra rögzíthető táskák, a rögzített csomagtartóra pedig nagyobb, két – vagy 3 részes túratáskát is fel lehet tenni, amelyekkel akár többhetes kirándulásra elég cuccot is el tudunk pakolni.
Mire jók a kormánytáskák?
A kormányra kisebb táskát érdemes tenni, hogy azért a bringa jól irányítható maradjon. Itt vannak tépőzáras és adapteres verziók, utóbbiak egy gombnyomással levehetőek, és van lehetőség box-jellegű, keményebb falú táskák rögzítésére, amelyekre pl. térképtartót is rakhatunk. Ezekben azért sok minden elfér, esőkabát, szendvics stb.
…és a váztáskák?
Vázra szerelhető táskákban minden olyat szoktunk szállítani ami tekerés közben kellhet és/vagy gyorsan hozzá szeretnénk férni leszállás után azonnal. A mobiltelefonok elterjedésével megjelentek az egyenes felsőcsőre tehető mobiltartós kistáskák, amelyekben kulcsot, pénzt, igazolványt, energiaszeletet vihetünk magunkkal, és persze az átlátszó tokban lévő telefonunkon is tudjuk használni útközben valamelyik mobilalkalmazást vagy a térkép funkciót, hiszen ezek az érintőképernyőkkel kompatibilisek.
Mi a funkciója a kisebb nyeregtáskáknak?
A kisebb nyeregtáskákat főleg azok használják, akik egy gumibelsőn és szerszámkészleten kívül nem visznek mást magukkal, illetve nem szeretnék a kerékpár súlyát megnövelni. Ezekben a táskákban a fentieken kívül tényleg csak egy gumileszedőnek és/vagy egy igazolványnak marad hely.
Városi használatra, munkába járáshoz is van kerékpáros táska?
Igen, ezek kinézetre is mások, ha leakasztjuk a csomagtartóról, akkor egy-két mozdulattal válltáskát vagy aktatáskát varázsolhatunk belőle, amivel nyugodtan beállíthatunk az irodába is. Természetesen ezeknél külön rekesz van a laptopnak is.
Egyhetes túrára indulok, milyen táskát vigyek?
Nagyobb túrára minimum kétoldalas vagy akár háromrészes túratáskát érdemes választani. A kétoldalas táskáknál is van lehetőség kiegészíteni a helyet kerékpáros zsákokkal, amelyek ugyanúgy a csomagtartóra rögzíthetőek. Háromrészes táskánál pedig van olyan is, amelynek a felső része levétel után hátizsákként funkcionál. Ezek a táskák már nagyobb űrtartalommal bírnak, 60-70L közötti méretekről van szó. Természetesen ezek nagy részét vízálló anyagból készítik, de a többinél is kiegészítő tartozék az esővédő huzat.
Eddig hátizsákban vittem a dolgaimat, ez miért nem jó?
Természetesen használhatsz hátizsákot is, de a kerékpáron felvett üléspozíciód miatt nem biztos, hogy ez a legkényelmesebb megoldás, illetve nyáron könnyű aláizzadni is. Ha lehet, inkább a kerékpáron legyen a súly, ne a hátadon. De akiknek nincs lehetőségük a kerékpár kialakítása miatt kerékpárra rögzíthető táskát használni vagy ragaszkodnak a hátizsákhoz, azoknak tudunk kerékpáros hátizsákot ajánlani, ezek úgy vannak kialakítva, hogy minél kényelmesebben viseljük minden helyzetben, hátszellőzős rendszerrel.
Gyertek el az áruházunkba személyesen, vagy a webshopunkba, és válasszatok kerékpáros táskáink közül!
https://www.berguson.hu/kerekpar-kiegeszitok/kerekparos-taskak
https://www.berguson.hu/kerekpar-kiegeszitok/kerekparos-hatizsak
https://www.berguson.hu/kerekpar-kiegeszitok/kerekpar-kosar
https://www.berguson.hu/kerekpar-kiegeszitok/kerekpar-csomagtarto